Září 2017

Greenpeace

15. září 2017 v 8:00 | Ivča |  Zachraňujeme - nápady a důležité odkazy

Greenpeace je nezávislá organizace, která vede množství kampaní za změnu postojů a chování, ochranu životního prostředí a prosazování řešení. KOnfrontace s lidmi bývá nenásilná a kreativní, používají kampaně, aby poukázali na globální enviromentální1 problémy a propagovalo tak řešení. Tato řešení jsou obvykle klíčová pro lepší životní prostředí i naši budoucnost jako lidstva.

Amazonský prales - historie I.

13. září 2017 v 9:00 | Ivča |  Amazonský deštný prales
Amazonie bezpochyby vzbuzuje pocit nekonečného lesního porostu a velké síly, která tato příroda přímo vyzařuje. Mě osobně uchvátila krása tohoto pralesa. Z výšky zde možná vidíme jen a pouze stromy, kopce a nížiny. Mlhu, která některou zeleň pohlcuje a schovává ji tak do hustého mračného oparu. Pokud jste někdy letěli letadlem nad Jižní Amerikou a podívali jste se z okna nic jiného než zeleň stromů a řeku Amazonku jste snad ani neviděli, ale tento prales skrývá mnoho pěkného a jistě ještě dlouhou dobu pěkné věci skrývat bude.

Ilustrační foto


O co se jedná

12. září 2017 v 20:00 | Ivča&Hanka |  Informace
Zdravíme,
chtěly bychom Vás seznámit s tímto blogem.
Blog vznikl vlastně kvůli žákovskému projektu/seminární práci, která je součástí našeho 3. ročníku studia na Střední škole ve Strážnici. Měli jsme na výběr z mnoha odvětví a témat. My se rozhodli trochu více proniknout do problému deštných pralesů a poukázat na některé důležité informace, které jsou roztroušené všude po internetu a dát je všechny dohromady.
Postupně se tu bude zobrazovat více a více obsahu, odkazů na stránky a informace o nich.
Najdete tu také odkazy na různé organizace, které se snaží kácení deštných pralesů bránit.

Amazonský prales - úvod

12. září 2017 v 7:45 | Ivča |  Amazonský deštný prales
Amazonský prales (nebo také Amazonský tropický deštný prales) je rozsáhlý tropický deštný les, který se nachází v Jižní Americe. Jeho rozloha je něco málo přes 5 500 000 kilometrů čtverečných a leží na území devíti států - v Brazílii, Kolumbii, Venezuele, Ekvádoru, Peru, Bolívii, Guyaně a francouzské Guyaně.Amazonský prales v dnešní době, představuje více než polovinu zbývajících tropických deštných lesů na světě. Jedná se tedy o největší dostupný zdroj, který uspokojuje lidské potřeby pro přežití - kyslík, sladkou vodu a biodiverzitu1.

O Amazonském pralese se často mluví v souvislosti s odlesňováním planety. A není se čemu divit, zeleň z tohoto pralesa mizí rychleji než se zdá. Možná si říkáte, že je to opravdu velká plocha a že jen tak ty stromy nedojdou, ale opak je pravdou.


Vytváříme se

7. září 2017 v 14:45 Informace
Zdravím,
zatím se jedná o náběh na blog, který má být součástí našeho žákovského projektu na střední škole.
Brzy se o na tomto blogu dozvíte více.
Děkujeme za pochopení.

I&H