Greenpeace

15. září 2017 v 8:00 | Ivča |  Zachraňujeme - nápady a důležité odkazy

Greenpeace je nezávislá organizace, která vede množství kampaní za změnu postojů a chování, ochranu životního prostředí a prosazování řešení. KOnfrontace s lidmi bývá nenásilná a kreativní, používají kampaně, aby poukázali na globální enviromentální1 problémy a propagovalo tak řešení. Tato řešení jsou obvykle klíčová pro lepší životní prostředí i naši budoucnost jako lidstva.


Cílem této organizace je zajistit schopnost Země udržet život ve vší jeho rozmanitosti.

Od roku 1971 Greanpeace zasahuje do ochrany životního prostředí. Tato organizace si zakládá na své nezávislosti, proto nepřijímá žádné finanční dary od států, politických stran ani firem - veškeré financování tak celé připadne na finanční podporu od jednotlivců. Dalo by se říci, že tato organizace je tedy v činnosti jen díky těm jednotlivcům, kterým není jedno dění na naší planetě.
Greanpeace je také mezinárodní organizací, má tedy pobočky po celém světě, protože poškození naší přírody a prostředí už dávno překročilo hranice snesitelnosti - ale co si budeme povídat už jen to začáteční nadbytečné ničení se mělo zastavit. Nestaví se na stranu jednoho státu, nebo poze jednoho názoru, právě naopak - snaží se o řešení, které by vyhovovalo všem, ovšem především naší planetě.


V současné době můžeme tuto organizaci najít ve více než 40 zemích světa. Zaměřuje se především na mezinárodní kampaně na ochranu životního prostředí, ale jednotlivé pobočky ve státech vedou také kampaně na úrovni národnostníči regionální.

GREANPEACE USILUJE O:
 • prosazení energické revoluce
 • ochranu sětových oceánů
 • ochranu světových pralesů
  - také živočichu, rostlin a lidí, kteří na nich závisí
 • globální odzbrojení
 • budoucnost bez toxických látek
 • trvale udržitelné zemědělství


Této organizaci můžete pomáhat třemi různými způsoby:

 1. Stanete se strážcem pralesa.
 2. Podpoříte Greanpeace finančně
  - Přispíváte vámi zvolenou částku.
 3. Stanete se dobrovolníkem.- přiložíte ruce k dílu. Pravděpodobně vyrazíte na trip do jednoho z pralesů naši planety.


Na webu Greanpeace Vám je vše vysvětleno, kam potřebujete se dostanete díky snadné navigaci.

Tuto stránku jsem našla při hledání informací k sestavení článků do rubriky o Amazonském pralese, kterou mám na starost. Rozhodně mě velmi zaujala a donutilo mě to si o ní něco málo zjistit. Přikládám k tomuto článku také anketu, jak by jste pomáhali vy a budu ráda pokud nad tím budete uvažovat tak jako já, při tvorbě článku.
Zamyslela jsem se nad svými možnostmi - strážcem pralesa bych se mohla stát možná tak od osmnácti let a víše, dobrovolnictví mi bohužel lehce nedovoluje můj zdravotní stav - nejsem sice na tom úplně špatně, ale ani ne uplně nejlépe, možná o pár let později na tento blog napíšu, že jsem se právě vrátila z Jižní Ameriky, kde jsem pomáhala právě této organizaci. Kdo ví. Ale dnes jsem se rozhodla pro poslední možnost - tedy finanční příspěvek. Bohužel i tato snaha byla zhacena faktem, že minimální příspěvek je 100,- a to já si bohužel momentálně dovolit nemohu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama