Konžský deštný prales - fauna

28. listopadu 2017 v 16:55 | H. |  Konžský deštný prales
Celkově se Demokratická republika Kongo řadí mezi 10 zemí s tzv. "mega" biologickou rozmanitostí (480 druhů savců, 565 druhů ptáků, 1000 druhů ryb, 350 druhů plazů atd.

Fauna se liší v oblasti deštných lesů a oblasti savan. V deštných lesích žijí ze vzácnějších živočichů např. antilopy okapi a bongo, z primátů gorily nížinné i horské, šimpanzi, na savanách zebry, žirafy, lvi, sloni, bílí nosorožci, buvoli, leopardi, gepardi, v řekách i hroši, krokodýli aj., rovněž velké druhy plazů (zmije nafukovací, stromová kobra a další).


Okapi
Okapi je nejbližší příbuzný žiraf. Jeho přirozeným prostředím jsou deštné pralesy okolo řeky Kongo v severovýchodní části Demokratické republiky Kongo.

alternativní popis obrázku chybí


Bongo lesní
Bongo lesní, též antilopa bongo, je největší a nejtěžší lesní antilopa. Se svojí sytě kaštanově hnědou srstí s bílými svislými pruhy a tmavou maskou je právem považována za nejpestřeji zbarvenou a nejkrásnější africkou antilopu vůbec.

Výsledek obrázku pro bongo lesní


Nosorožec bílý
Nosorožec tuponosý, jinak je také nazýván nosorožec bílý, nosorožec širokohubý je africký zástupce z čeledi nosorožcovitých. Existují dva poddruhy: nosorožec tuponosý jižní, jeden z nejrozšířenějších druhů nosorožců (20000 jedinců), a nosorožec tuponosý severní, vymírající druh s posledními třemi jedinci.

Výsledek obrázku pro nosorožec bílý

-------------
Zdroje:
http://www.tchecongo.cz/cs/geograficke-informace
https://cs.wikipedia.org/wiki/Hlavn%C3%AD_strana
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama