Projek Green Life

8. prosince 2017 v 11:00 | Ivča |  Zachraňujeme - nápady a důležité odkazy
Nositelem tohoto projektu je česká nezisková nevládní organizace Prales dětem, která vznikla v České republice v roce 2009 a zabývá se ochranou tropického deštného pralesa a ohrožených zvířat v Indonésii. Součástí této organizace je výchova a vzdělání dětí a mládeže v ČR a v Indonésii.


Tentoprojek není financován z žádných dotačních programů a státních grantů. Je to zcela nezávislá organizace na ochranu přírody a vzdělávání dětí. Sídlí v Hodějovicích na Vysočině.
Tento projekt společně se stejnojmenou přírodní rezervací na Sumatře vznikl v roce 2009. Zakladateli rezervace jsou Milan Jeglík s Ali Ruslim. V současné době má rezervace rozlohu 92,5 hektarů. Cíle rezervace je vytvářet funkční nárazový a ochranný blok mezi národním parkem a lidskou civilizací, na území mezi řekami Berkail, Sembelang a Sekelam. Velkou vizí je dosáhnout rozlohy rezervace o rozloze 300 - 600 hektarů. Území má sloužit k ochraně tygrů, slonů a orangutanů sumaterských.
V roce 2015 tato organizace postavila důležité výchovně - vzdělávací středisko Tygří dům u vesnice Batu Katak, které bylo otevřeno 23.1.2016. Třikrát v týdnu sem přichází cca 60 místních dětí za výukou angličtiny a enviromentální výchovy.
Projekt Green Life zaměstnává 4 muže ze stejné vesnice v tzv. "Tygřím komandu" což je vlastně proti-pytlácká hlídka střežící rezervaci Green Life a hranice národního parku Gunung Leuser mezi řekami Berkail a Sekelam.
Novinky:
- Od Roku 2017 tato organizace rozjíždí projek Blue Life, který se má zabývat ochranou oceánu. Cílem projektu Blue Life je čištění pláží a podmořského světa od naplavených plastových odpadků, spolupráce s ostrovními vesnicemi a vzdělávání dětí o významu oceánu.
- Na ostrůvku Sikantang budujeme dobrovolnické a vzdělávací centrum.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama