Tropický deštný les - fauna

21. prosince 2017 v 21:49 | H. |  Tropický deštný les
Deštné pralesy se doslova hemží životem. Na ploše pouhých tisíc hektarů se vyskytuje až 400 druhů různých ptáků, 125 druhů savců, 150 druhů plazů a obojživelníků, 150 druhů motýlů a nespočítané, ale ohromné množství jiných bezobratlých živočichů jako jsou například jedovatí pavouci a hmyz.Tukan obrovský
Tukan obrovský je pták z čeledi tukanovití s typickým zavalitým tělem a s dlouhým, mohutným a barevným zobákem. Tukan obrovský je největší ze všech 37 druhů tukanů. Dorůstá délky kolem 60 cm, zobák může být dlouhý až 19 cm. Barva peří je černá, jen na prsou, krku a kořeni ocasu je čistě bílá. Kolem očí je zbarven do žluta. Zobák hraje všemi možnými odstíny žluté a oranžové, špička zobáku je černá. Podle posledních výzkumů tukan svůj velký zobák používá k regulaci teploty. Žijí většinou v párech nebo tvoří malé skupiny.Anakonda
O anakondě kolují hrůzostrašné historky, amazonští Indiáni ji nazývají " Požírač lidí ". Je pravda, že cítí - li se anakonda ohrožena, nebojí se bez zaváhání zaútočit i na člověka.
Anakondy jsou nejdelšími hady na světě. Průměrně dorůstají do délky 5 metrů, ovšem mohou dorůst až do délky okolo 10 metrů podobně jako krajta mřížkovaná. Její průměrná hmotnost se pohybuje okolo 250 kg, ale nejvyšší doložená hmotnost byla 300 kg. Samice bývají zpravidla mnohem větší než samci.

Výsledek obrázku pro anakonda


Stromové žáby - pralesničky
Tělo mnoha obojživelníků obsahuje jed, ale jen málo z nich je tak nebezpečných jako stromové žáby. Místní Indiáni je lovili, jedem natírali šípy a zabíjeli pomocí nich zvířata.

Výsledek obrázku pro pralesničky


Jaguár
Jaguár je kočkovitá šelma. Je to samotářský predátor lovící různé druhy živočichů. Srst má většinou žlutohnědou se skvrnamy (rozety), které připomínají květ růže a které používá jako maskování v džungli. V tropickém lese se můžeme setkat i s černou formou jaguára (je známý jako černý panter).


Zdroje:
http://slideplayer.cz/slide/1891073/
https://cs.wikipedia.org
http://www.zstgmivancice.cz/studium/prirodopis/tropy1.pdf
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KennethDor KennethDor | E-mail | Web | 30. ledna 2018 v 22:41 | Reagovat

@
@
**Pictures, images and Video**

**Girls boys 12-18 years**

**** Download here: Link: https://lc.cx/M3m9

**** Download here: Link: https://301.li/8xz6b

@
@

2 Fgtrdfre#cdsdws Fgtrdfre#cdsdws | E-mail | 1. února 2018 v 1:28 | Reagovat

@
@
**Pictures, images and Video**

**Girls boys 12-18 years**

**** Download here: Link: https://lc.cx/M3m9

**** Download here: Link: https://301.li/8xz6b

w
w
w-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama